Expoziție de Colecție de Artă SOLEIL DE L’EST

Expoziție de Colecție de Artă SOLEIL DE L’EST

SOLEIL DE L'EST Art Collection Exhibition

Colecția Asociației Soleil de l’Est” - Tours, Franța

Collection of the Soleil de l'Est Association" - Tours, France

Curator: Victoria Țăroi

Biblioteca Județeană George Barițiu Brașov/George Baritiu Brașov County Library

Program vizitare: 

Luni-vineri

08:00-18:00

Sâmbătă 

08:00-12:00

 

Visiting schedule:

Monday Friday

08 am-6 pm

Saturday

08 am -12 pm

Intrarea este liberă./Free entry

Expun artiștii:/The following artists are exhibiting:

Kader BEKOV

Călin BELOESCU

Emil CIOCOIU

Victor DIMA

Corneliu DRĂGAN

Mihai FILIP

Dorothea FLEISS

Ioan IACOB

Nicolae IORGA

Corneliu IONESCU

George MOSCAL

Costin NEAMȚU

Lisandru NEAMȚU

Cristian PARASCHIV

Gabriel STAN

Teodor VESCU

Tiberiu ZELEA

BIENALA INTERNAȚIONALĂ DE ARTĂ VIZUALĂ BRAȘOV 2023 - OXIMORON, ediția a III-a este un proiect al Asociației Culturale Artessentia, finanțat de Consiliul Județean Brașov și cofinanțat de Primăria Municipiului Braşov.

Subcategories

Biblioteca Județeană George Barițiu Brașov

Luni-vineri: 08:00-18:00

Sâmbătă: 08:00-12:00

Expun artiștii:/The following artists are exhibiting:

Kader BEKOV; Călin BELOESCU; Emil CIOCOIU; Victor DIMA; Corneliu DRĂGAN; Mihai FILIP; Dorothea FLEISS; Ioan IACOB; Nicolae IORGA; Corneliu IONESCU; George MOSCAL; Costin NEAMȚU; Lisandru NEAMȚU; Cristian PARASCHIV; Gabriel STAN; Teodor VESCU; Tiberiu ZELEA

Intrarea este liberă./Free entrance

C A T T I A - Brașov, str. Institutului nr. 35

Luni-vineri: 08:00-18:00

Casa Junilor /parter - Centrul de Informare Turistică

Str. Prundului 1

Marți-vineri: 08:30-16:00

Sâmbătă: 10:00-14:00

Centrul Cultural Apollonia/ Banca de Cultură Apollonia, Str. Michael Weiss 22

Miercuri-joi 16.00-20.00

Vineri-duminică 16:00-18:00

Cetatea Feldioara - Marienburg

Luni: 11:00-18:00

Marți-duminică: 9:00-18:00

Curtea interioară a Primăriei Municipiului Braşov

Luni-vineri:: 16:00-18:00

Galeria KronArt- lucrările vor fi expuse la parterul Centrului Cultural Apollonia

Galeria9/ Clădirea Teatrului Sică Alexandrescu Brașov, intrare din str. Vlad Țepes

Miercuri-joi: 16:00-20:00

Vineri-duminică: 16:00-18:00

INSPIRATIO Gift Studio / Curtea Johannes Honterus 8

Zilnic: 10.00-19.0

Muzeul Casa Muresenilor Brasov

Luni

11.00 - 17:00

Marţi-sâmbătă

09:00 - 17:00

Muzeul Tarii Fagarasului Valer Literat

Marți-vineri: 08.00-17.00

Sâmbătă-duminică: 09:00-17:00

Muzeul Tradițiilor Codlene

Marți, miercuri: 08:00 - 16:00

Joi 08:00 - 18:00

Vineri 08:00 - 14:00

Duminică 12:00 - 16:00

Opera Braşov

Luni-vineri: 10:00 -17:00

Teatrul Sică Alexandrescu Brașov - Foaier (intrare prin Galeria 9)

Miercuri-joi: 16:00-20:00

Vineri-duminică: 16:00-18:00

Turnul Alb

Miercuri-duminică: 16:00-18:00

Vila Adler/Apollonia Hirscher 15

Miercuri-joi: 16:00-20:00

Vineri- duminică: 16:00-18:00